О возврате еврейской собственности. Без комментариев.

Posted by

Новость среды агенства LETA по вопросу возврата еврейской собственности. Без комментариев. (хотя местами очень хотелось прокомментировать))))

Laikraksts: Meklēs politiķu atbalstu jautājumā par 31 miljona latu kompensācijām ebreju kopienai

Publicēta: 08:47 12.01.2011.

Rīga, 12.janv., LETA. Nākamnedēļ vizītē Latvijā ieradīsies ASV Valsts departamenta īpašais sūtnis holokausta jautājumos Duglass Dāvidsons. Pēc neoficiālām ziņām ASV vēstniecība Latvijā aicinājusi uz pārrunām Latvijas politiķus, lai rastu atbalstu jautājumā par kompensācijām ebreju kopienai, šodien ziņo «Latvijas Avīze».
Kopsummā tas esot vairāk nekā 31 miljons latu, ko kopiena pieprasa par zaudētajiem pirmskara īpašumiem, norāda laikraksts.
Uzaicināto vidū esot Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētāja Ilma Čepāne, kura uzaicinājumam nav atsaukusies, iepriekš gan paskaidrojot savu rīcību. Deputāte nevēlējās sniegt nekādus komentārus par nenotikušām sarunām. Čepāne pauda vien savu personīgo viedokli ebreju īpašumu lietā, norādot, ka pašreizējā ekonomiskajā situācijā šis ir ļoti jūtīgs jautājums un jāņem vērā, ka pēc Latvijas neatkarības atgūšanas nebija nekādu šķēršļu gan fiziskajām, gan juridiskajām personām, tostarp arī reliģiskajām organizācijām, īpašuma tiesību atjaunošanai.
Vakar ASV vēstniecības pārstāvjiem notika darba līmeņa tikšanās Tieslietu ministrijā, lai apspriestos pirms Dāvidsona ierašanās. Tieslietu ministrs Aigars Štokenbergs (V) sacīja, ka šajās sarunās piedalīsies valsts sekretārs Mārtiņš Lazdovskis, bet pats ministrs gan ne, jo īpašumu jautājums valstī tiesiski esot sakārtots, tāpēc neesot īsti par ko runāt.
Laikraksts norāda, ka būdams pašvaldību lietu ministrs Aigara Kalvīša (TP) valdībā Štokenbergs uzskatīja, ka jautājums par zaudējumu atlīdzību ir jārisina.
Ārlietu ministrs Ģirts Valdis Kristovskis (V) neesot neko dzirdējis par Dāvidsona vizīti, bet par Saeimas noraidīto likumprojektu gan zinot. «Kad tēma atkal uzpeldēs, tad arī tajā iedziļināšos,» solīja ārlietu ministrs. Bet ASV vēstniecībā apgalvoja, ka nevarot būt, ka ministrijas darbinieki nezina par augstās amatpersonas vizīti. Iespējams, ka aizmirsuši to pastāstīt ārlietu ministram, vēsta «Latvijas Avīze».
Par Dāvidsona vizīti neko nezinājusi arī Latvijas Ebreju draudžu un kopienu padome. Tās izpilddirektore Gita Umanovska nav varējusi atrast kādu padomes pārstāvi, kas varētu pastāstīt ko vairāk, norāda laikraksts.

Leave a Reply